- Видавництво: Юридична література
- Автор: Дрьоміна-Волок Н.
- ISBN: 978-966-419-221-4
- Група видань: Монографії
-
950.00грн
У монографії розглянуто концепцію "расова дискримінація" в її правозахисній та деліктній модифікаціях. Обґрунтовано концепцію міжнародного антидискримінаційного права. Сформульовано концептуальне визначення поняття "расова дискримінація" через призму концепту "фундаментальна рівність". Зазначено, що у сучасному міжнародному праві важливе місце посідає дистриб'ютивна парадигма міжнародного антидискримінаційного права. Сформульовано поняття "дистриб'ютивна дискримінація". Розглянуто процес імперативізації міжнародного права. Стверджується, що заборона расової дискримінації - це норма jus cogens, а її порушення слід розглядати як "jus cogens delict". Деякі расові - дискримінаційні правопорушення досягають такого ступеня соціальної небезпеки, що набувають правового статусу "jus cogens crime". Боротьба з безкараністю подібних злочинів є механізмом забезпечення ретрибутивної справедливості та формує ретрибутивну парадигму антидискримінаційного права. Аналізується "стандарт належної обачності" (due diligence standard) як основа позитивних зобов'язань держав щодо протидії расової дискримінації, зокрема, її кримінального прояву - злочинам на грунті ненависті (hate crimes).
Монографію призначено для юристів, що спеціалізуються у міжнародному праві, праві прав людини, міжнародному кримінальному праві, а також для політологів, правозахисників, викладачів та студентів вищих навчальних закладів юридичного профілю.
Характеристики
- Обкладинка: Тверда
- Рік видання: 2015
- Папір: Офсетний
- Кількість сторінок: 540
Концепція расової дискримінації у міжнародному антидискримінаційному праві, Монографії, Міжнародне право, Юридична література, Дрьоміна-Волок Н.